Rafal Kamecki Prelegent FxCuffs 2018

Rafał Kamecki

Prezes, Artinfo.pl

Rafał Kamecki, ur. 1975r., absolwent SGH w Warszawie. Twórca i właściciel portalu rynku sztuki Artinfo.pl, członek Zarządu Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Ekspert rynku dzieł sztuki i kolekcjoner.

Prowadzona przez niego firma Artinfo.pl jest wiodącym polskim portalem monitorującym rozwój i funkcjonowanie rynku dzieł sztuki w Polsce. Portal działa od 2000 roku i od początku istnienia zgromadził setki tysięcy informacji, przeglądanych przez wielotysięczną publiczność. Liczba wejść na stronę główną portalu w ciągu miesiąca osiąga ponad 350 000 odsłon.

Artinfo.pl działają na rzecz wykształcenia prężnie działającego rynku sztuki w Polsce promując kolekcjonerstwo sztuki polskiej, zwłaszcza wśród początkujących kolekcjonerów, zainteresowanych sztuką współczesną i młodą. Szczególną uwagę zwraca na fotografię. Prowadzi aukcje wspólnie z domami aukcyjnymi, renomowanymi galeriami i fundacjami.

Na bazie notowań aukcyjnych liczących ponad 300 tysięcy obiektów, Artinfo.pl jako niezależny portal ekspercki, opracował pierwszy w Polsce raport, opisujący kondycję rynku dzieł sztuki. Wraz z raportem opublikowany został unikatowy ranking ARTINFO TOP 1000 – zestawienie będące kompendium wiedzy na temat cen sprzedaży czołowych artystów w Polsce.

Talks